SERPİNİNO PİZZA GURURLA SUNARRRR....!

Serpinino pizzadan ev yapımı kişiye özel harika pizzalar....

Söz konusu pizzacı serpininoyu  hiç boşuna başka yerlerde aramayın. Türkiyede tek bir yerde var. Serpilciğimin mutfağında.Üzerinede pizzacı tanımıyorum. Kullanılan malzemelerin tazeliği, bol ve çeşit çokluğu ile kişiye özel olması ve güler yüzlü servis anlayışı ile bu pizzacıyı tek geçiyorum arkadaşlar. Serpinino pizzada pizzanız hazırlanırken birebir alakalı oluyorsunuz. Nasılmı??? Hamur açıldığında istediğiniz malzemeyi anında seçebiliyor, neyi nekadar isterseniz o kadar koydurabiliyor ve çalışma ortamının ne kadar hijyen olduğunu görebiliyorsunuz. Hatta pizzanız pişerken kabarma aşamalarını bile takip edebiliyorsunuz. Bir tane pizza yetmedimi hemen ikinci pizzanızı sipariş ediyorsunuz ve dumanı çıkar halde misler gibi bir pizza daha geliveriyor hemen önünüze. Ve üstüne üslük bu pizzacıda istediğinizi yiyiyor içiyor ve tek kuruş ödemeden kalkıyorsunuz. Evet yanlış duymadınız herşeyyy bedavaaaaaaaa....:)) Mükemmel değilmiii???

Evettt gelelim şimdi pizzamızın yapım aşamalarına;

 

İşte serpinino pizzanın yaratıcı ve marifetli elleri...

Serpilcim bıcır bıcır, tatlımı tatlı, tam ısırımlık  2 tane cimcimenin annesi. Mutfağında harika pizzaların yanı sıra nefis lezzetler yaratan hoş bir bayan. Şahsen kendisini pekbir severim. Canımcım seni seviyorumm çok çok öpüyorum bitanemm. 

 

Bunlarda pizzalalarımız için önceden hazırladığımız malzemelerimiz. Bunların yanında daha vejertenyan malzeme çeşitlerimiz de oldu ama malesef onları görüntüleyemedim. O anda afiyetle pizzamı yemekle meşguldum. Ama brokolili, kabaklı, patlıcan vb... gibi birçok pizza çeşidide çıkarta biliyoruz. Yani serpilcim yapıyor biz yiyiyoruz :))

 

Evet şöyyyyle bide yakından vereyim malzemelerimizi. Efendim salam, sucuk, mantar, sosis, yeşil biber, kırmızı biber, mısır, pastırma, pişmiş kuru soğan, çiğ soğan ve kaşarımız hemen oracıkda nefis bir pizzaya dönüşmeyi bekliyorlar.

 

Mayalanmış hamurumuzu un serptiğimiz açma tahtasının üzerinde isteğimiz büyüklükte açıyoruz ve ustamızında yaptığı gibi kenarlarını bir santim yüksekliğinde kıvırıp yükseltiyoruz.

 

Hazırlamış olduğumuz hamurun üzerine sulandırılmış salçamızı sürüyoruz. İsteğe bağlı olarak pişmiş veya çiğ soğanımızı bir güzel üzerine yayıyoruz. Evet pizzamız şekillenmeye başladı bile.

 

İşte ilk müşterimizzzzz..:)) Pizzasında hangi malzemelerin olacağını birebir seçerek miktarları konusunda ustamıza tercihlerini söylüyor. Bende bu arada ustanın yanıda çırak olarak bulunuyorum.Pizanın hazırlanıp fırına verilme aşamasını bekliyorum. Diğer işi ustam yaptığı için bu iş de bana kaldı :))  

 

Dedimya serpinino pizza çok özel bir pizzacı olduğundan müşterilerimiz sabırsızlıkla sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlar. Ama ustamız gerçekten çok hızlı arkaya yapılan pizzalarla ortalığı bir anda nefis pizza kokuları sarmaya başlıyor.

 

Ve işte ilk pizzamız hazır ve fırına gitme aşamasında son rutüşları yapılmış beni bekliyor. Ben hemen pizzayı alıp fırına atıcam ve birazdan nefis bir pizza bekliyeninin önünde yerini alacak.

 

Fırınımız 300 derece ısıtılmış ve içinde pizza taşı var. Hazırlanan pizzamızı bu taşın üzerine yerleştiriyoruz ve tammmmm 2.5 dakika gibi çok kısa bir zamanda pizzamız hazır oluyor. Bu aşamaya bayıldım gerçekten. O yüzden bu görevi gönüllü olarak ben üstlendim. Pizzayı fırına veriyorum ve karşısına geçip onun bi anda hemencicik kabarıp piştiği görmek benim gibi aceleci bir hatun için çok zevli gerçekten.:))

 

Veeeeeeeeeeeeee işte mutlu sonnnnnnnnnnnn. Harika kokular içinde nefissss bir pizzaaa ziyafeti artık bizi bekliyor. Gerçekten görüntüsü kadar tadı da son derece müthişşşş. Size serpinino pizzalarının tadını şiddetle tavsiye ediyorumm. Canım Serpilcim o gün bize doya doya pizza ziyafeti yaptı. Herşey harikaydı canımcım ellerine sağlık bitanem. Ama tekrar resimlerine baktıkca yine canım çekti. En yakın zaman da yine özel bi rezarvasyon alırmısın canım bizim içinnn:)) Senin ellerinden daha bi lezzetili oluyor hayatım. Çok çok çokkkk öpüyorum bitanemmmmm.

Sevgilerrrr...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !