PAMUKKALE

ARKADAŞLAR BİLİYORUM ÇOK UZUN ZAMANDIR BLOĞUMA YENİ BİŞEYLER EKLEYEMEDİM. HAVALAR GÜZELLEŞTİĞİNDEN BERİ BİR TÜRLÜ UZUN SÜRELİ PC NİN BAŞINA OTUPUPTA BİŞEYLER YAZAMADIM.

BU HAFTA SONU ÇOK GÜZEL BİR SÜPRİZ OLDU VE ÇANAKKALEDEN KANKİM OLAN VE ŞU ANDA DA İSTANBULDA OTURAN ARKADAŞIM BİZE ANİ BİR BASKIN YAPARAK HAFTASONU SÜPRİZİ YAPTI. GELMELERİNE O KADAR ÇOK SEVİNDİKKİ ANLATAMAM.

NİHAL İLE EVLENMEDEN ÖNCE ÇANAKKALEDE ÇOK ZAMANLARIMIZ GEÇMİŞDİ. HATTA AYNI EVDE BİLE KALMIŞDIK. ÇOK İYİ BİR DOSTUMDUR.  EVLENİNCE İKİMİZDE AYRI ŞEHİRLERE YERLEŞİNCE SIK GÖRÜŞEMEZ OLDUK. AMA TELEFONLARLA BAĞLATIMIZI HİÇ KOPARMAMIŞDIK. BİR KAÇ AY ÖNCE BEN İSTANBULA GİTTİĞİMDE ONA UĞRAYIP Bİ KAÇ GÜN MİSAFİRİ OLMUŞDUM. BU HAFTA SONU DA ONLAR BANA ÇOK GÜZEL BİR SÜPRİZ YAPIP MİSAFİRİM OLDULAR. EŞİNİN İŞİ DOLAYISIYLA MARMARİSE GELMİŞLER VE HAFTASONU BİZE UĞRADILAR. ÇOK GÜZEL BİR HAFTASONU OLDU.

BİZ DENİZLİYE İLK DEFA GELEN MİSAFİRLERİMİZİ PAMUKKALEYE GÖTÜRÜRÜZ. PAMUKKALE MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN DOĞA HARİKASI BİR YER. AMA MALESEF ARTIK O BEYAZLIĞINI VE MUHTEŞEM GÖRÜNTÜSÜNÜ GİDEREK KAYBETMEK ÜZERE. PAMUKKALEYE ULAŞMAK İÇİN HİERAPOLİS ANTİK KENTİNDENN GEÇMEK GEREKİYOR. BU MESAFEYİ YÜRÜYEREK GEÇİYORUZ. BU KENT ROMALILAR ZAMANINDAN KALMA ÇOK ESKİ ANTİK BİR KENT. BİR ÇOK TAŞ MEZARLAR VAR. ANTİK TİYATROSU TAŞ HAMAMI VE MÜZE VAR. HATTA PAMUKKALENİN HEMEN ARKASINDA BULUNAN BİR HAVUZ VARKİ MUHTEŞEM GÜZEL. İÇİ TARİHTEN KALMA ANTİK SUTÜNLARLA DOLU HER YERİ YEŞİLLİKLER İÇİNDE SUYU DOĞAL KAYNAK KAPLICA SUYU OLAN ÇOK HOŞ DOĞAL YAPISINDA BİR HAVUZ. BURAYA GELİPDE BU HAVUZA GİRMEDEN DÖNMEYİN ÇOK ETKİLEYİCİ VE ŞİFALI BİR HAVUZ. BİZ BAYILDIK.

O GÜN AKŞAMA KADAR PAMUKKALEDE ÇOK GÜZEL VAKİT GEÇİRDİK.

ACAYİP YORULDUK AMA DEĞMİŞDİ. ÇOCUKLARDA ÇOK EĞLENDİLER.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !